"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

Александра Костић

Пре тачно 4 године седела сам за информатором, и била запитана, шта даље?  За некога ко је са једне стране волео да пише, а са друге стране исто толико волео математику, донети одлуку није било ни мало лако. Одлука је пала у страну математике, и нашла сам се тамо где је најбоље могу научити, у специјализованом математичком одељењу. Са ове дистанце могу да кажем да је одлука била права. За те 4 године проведене као 'специјалаци' дружили смо се,  изучавали само математику, физику и програмирање као прави професионлци, нисмо остајали ускраћени ни за ставри које се тичу општег образовања, и што сматрам за најважније, научили смо се да будемо креативни, и размишљамо на другачији начин. Обзиром на то да креативности данас врло мало има, можда је то и најважнија особина коју можемо понети са собом у даље школовање. У исправности своје одлуке уверила сам се и много пута касније, када сам уписала факултет и била у неупоредиво бољој ситуацији него моје колеге из 'обичних' гимназија. Уз сасвим мало рада, резултати су се ређали, а времена за ствари које нису укључивале факултет је било више него довољно. Тако је почетек, који је за студенте најстреснији, мени прошао најопуштеније, а иза доброг почетка крио се и добар наставак. Сада сам студент 4. године Математичког факултета и намеравам да се усавршавам и даље на мастер студијама, а знања стеченог у гимназији ми користи чак и сада. Свима који су у истој дилеми у којој сам ја била могу да кажем да ако намеравате да се бавите нечим, треба да се тим бавите на најбољи могући начин, јер време које долази не прихвата половичност и нестручност, а ако вас занима математика или програмирање, или физика, онда је специјализовано математичко одељење право место где се може стећи најквалитетније знање из ових области.

Александра Костић
СМО генерација 2004-2008