"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

ДРЖАВНИ СЕМИНМАР О НАСТАВИ МАТЕМАТИКЕ И ИНФОРМАТИКЕ 2018.

У суботу и недељу, 10-11. фебруара у Београду је одржан Државни семинар о настави математике и информатике у основним и средњим школама, који традиционално организује Друштво математичара Србије. На овом стручном скупу  учествовало је 9 професора математике и информатике Ваљевске гимназије, који су имали прилику да се упознају са неким новим садржајима и информишу о актуелним тренуцима и променама у настави ових предмета.

На овом семинару професори Ваљевске гимназије су реализовали следећа предавања:

Субота, 11. фебруар, после подне

• др Војислав Андрић - Праћење образовних постигнућа у настави математике
  • Вељко Ћировић, др Милан Јовановић - Како заинтересовати ученике за математику

Недеља, 12. фебруар, пре подне

• др Војислав Андрић, Маријана Стефановић - Нестандардни конструктивни задаци
  • Вељко Ћировић са Државном комисијом за такмичења ученика ОШ - Актуелности о такмичењима и презентација задатака

Недеља, 12. фебруар, после подне

• др Војислав Андрић, Иванка Томић, Вељко Ћировић - Природни бројеви; Дивни свет великих математичких тајни

Учесници државног семинара били су професори:

др Војислав Андрић, Предраг Јевтић, Маријана Стефановић, Иванка Томић и Вељко Ћировић (математика),

Ненад Будимировић, Александра Јевтић, Југослав Кандић и Радиша Ковачевић (информатика).