"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

СТУДИЈСКО ПУТОВАЊЕ У ПАРИЗ

У периоду од 30.03. до 06.04. организовано је студијско путовање ученика Ваљевске гимназије у Париз. На путовању је било 54 ученика и 5 професора. Програмом потовања био је предвиђен обилазак париских културних знаменитости: Ајфелов торањ, универзитет Сорбона (заједничка фотографија), катедрала Нотрдам, зграда опере, тријумфална капија, Јелисејска поља, Дизниленд, а организовано је и крстарење Сеном.

Последњег дана група је посетила најпознатији музеј на свету Лувр. Поред лепота Париза посета је обухватила краћа задржавања и упознавања знаменитости Салцбурга, Стразбура и Минхена.