"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

РЕГИОНАЛНА СМОТРА ТАЛЕНАТА У ЛОЗНИЦИ

У суботу, 12. маја 2018. године на Регионалном такмичењу талената по научним областима и смотри истраживачких радова у Лозници учествовало је 33 ученика Ваљевске гимназије од осмог до четвртог разреда. Од укупног броја учесника наше школе, 19 ученика се пласирало на Републичку смотру талената, која ће се одржати у Регионалном центру за таленте у Чачку.

Радови су били заступљени из девет научних области – енглески језик, књижевност, математика, физика, геометрија, историја, биологија, географија и информатика.