"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ НА МАТЕМАТИЧКОМ ТУРНИРУ ,,АРХИМЕДЕС" У БЕОГРАДУ

Ученици Ваљевске гимназије постигли су одличне резултате на традиционалним математичким турнирима које је у суботу 12. маја организовало математичко друштво ,,Архимедес" из Београда. На 40. првенству средњих школа Републике Србије екипа Ваљевске гимназије освојила је другу награду, а у појединачној конкуренцији: Ђорђе Трифуновић, ученик трећег разреда, освојио је трећу награду, док су сви остали чланови екипе: Јанко Ђурић (први разред), Михаило Тимотић (други разред) и Богдан Бадовинац (четврти разред) освојили похвале.

Ученици седмог и осмог разреда су се на 44. првенству основних школа Републике Србије такмичили као чланови екипе ,,Интеграл - школа за љубитеље математике, Ваљево" и такође постигли изванредне резултате. Ученик осмог разреда Лазар Јевтовић је освојио другу награду а седмак Стефан Грујичић похвалу. Екипа ,,Интеграл - школа за љубитеље математике, Ваљево" освојила је другу награду.