"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

ОБЕЛЕЖЕН СВЕТСКИ ДАН ПОЕЗИЈЕ

У циљу промоције читања, писања и учења поезије, чланови секција за стране језике, Литерарне и Рецитаторске секције, обележили су пригодним програмом 21. март, Светски дан поезије. Ученици су казивали стихове омиљених песника, читали одломке из есеја о песништву, делили су стихове ученицима и професорима на ходницима школе.

У библиотеци школе, Ђурђија Марјановић, ученица III-5, представила је на француском своју презентацију дела Виктора Игоа и казивала његове стихове. У свечаној сали су се чули стихови на српском, француском, руском, немачком, енглеском, италијанском и латинском језику. На клавиру их је пратио Марко Томић, професор музичког васпитања. Песму „Радуј се душо“ Драгана Лакићевића компоновали су и извели матуранти Анђела Тешић и Марко Глогиња. На крају програма, Јована Меденица, ученица II-4, представила се композицијом на саксофону.