"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

НАГРАДА НА ЛИМСКИМ ВЕЧЕРИМА ПОЕЗИЈЕ

У Прибоју су од 11. до 13. децембра 2019. одржане 47. Лимске вечери поезије. Литерарну секцију Ваљевске гимназије представљао је Немања Грујичић, ученик IV-1, један од финалиста престижне песничке манифестације. Немањин циклус од пет песама освојио је друго место у конкуренцији 48 циклуса песама средњошколаца Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине.

Стручни жири, кога су чинили др Јасмина Ахметагић, председник и чланови др Светлана Калезић Радоњић и мр Бојана Стојановић Росић, одабрао је пет најбољих циклуса за завршно вече манифестације које је одржано у Дому културе „Пиво Караматијевић“.

Победница 47. Лимских вечери поезије је Емилија Тасић, ученица Пете београдске гимназије. Награђена је штампањем збирке песама у Библиотеци Лимских вечери поезије и новчаном награда од 10.000 динара, коју је даровао организатор манифестације Дом културе „Пиво Караматијевић“.

Немањи Грујичићу, за друго место, припала је награда Гимназије Прибој, у виду комплета књига и новчане награде. Стручни жири окарактерисао је Немању као песника разиграних слова, распеване речи, несташне реченице, крволочног дискурса, песника који је хорор коментатор, покер кибицер, поетични детектив.

У оквиру програма Лимских вечери поезије 11. децембра организовано је књижевно вече Портрет песника Петра Матовића у библиотеци Машинско-електротехничке школе. Сем песника, учествовали су књижевни критичар Петар Арбутина и ученици Машинско-електротехничке школе. У свечној сали Гимназије Прибој 12. децембра представљена је збирка песама Икар и Месија, Павла Зељића, прошлогодишњег победника. О књизи су говорили рецензент Петар Арбутина и ученици гимназије.

Програм овогодишњих Лимских вечери поезије пратили су награђени финалиста Немања Грујичић и професорка Милена Милисављевић, руководилац литерарне секције Ваљевске гимназије.

>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета