"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

КЊИЖЕВНЕ ПАРАЛЕЛЕ

У петак, 19. маја 2017. г. у свечаној сали Ваљевске гимназије одржаан је јавни час креативног писања насловљен Књижевне паралеле. Гости литерарне секције и Клуба читалаца били су мр Јованка Божић и др Живко Кулић.

Мр Јованка Божић, професор социологије у Ваљевској гимназији од 1976. до 2016. године, аутор је више књига поезије и прозе, добитник је Награде града Ваљева у области образовања 2017. г. Др Живко Кулић, универзитетски професор, декан Правног факултета Универзитета „Џон Незбит“ у Београду, члан Удружења књижевника Србије, аутор je седам књига афоризама.

Гости су посетиоцима приближили жанровске карактеристике хаику поезије и афоризама, књижевних врста које нису заступљене у школском програму. Ученици су читали своју поезију, кратке приче и драмске текстове.

Сусрет стваралаца пратила је и изложба илустрованих хаику стихова мр Јованке Божић, ученички избор афоризама др Живка Кулића као и примери стваралаштва ученика, чланова литерарне секције и Клуба читалаца Ваљевске гимназије. Књижевне паралеле осмислила је професор Милена Милисављевић