"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

ВЕЧЕ РЕЦИТАТОРА

У свечаној сали Ваљевске гимназије, 12. маја је одржано традиционално Вече рецитатора - учесника овогодишње општинске, окружне и републичке смотре рецитатора* "Песниче народа мог".*

Као гости, наступили су и ученици Гимназије "Вега" из Идрије, као и рецитатори основних школа који су се у својим категоријама пласирали на републичку смотру. Колубарски округ у категорији *старији узраст, *на 49. републичкој смотри, 19. маја, представљаће ученица првог разреда, рецитатор Доротеја Вуковић.