"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

НАГРАДЕ ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ СРБИЈЕ

Ученици и професори из актива српског језика и књижевности постигли су изузетне резултате на такмичењу за најбољи средњошколски писмени задатак, литерарне секције, лингвистичке секције и школске часописе.

Такмичење је одржано у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије, а добитници награда су:

Софија Јаневска (I1, предметни професор: Милена Милисављевић)
1. место и једина I награда на такмичењу ученика средњих школа из књижевности за најбољи писмени задатак
Лингвистичка секција| Професор: Милена Петровић
I награда на такмичењу лингвистичких секција средњих школа
ГИМНАЗИЈАЛАЦ (Новинарску секцију воде професори Данијела Голубовић и Круна Глушац)
II награда на конкурсу за најбоље средњошколске листове и часописе

Уручење награда ће се обавити у петак 01. фебруара у Сали хероја на Филолошком факултету Универзитета у Београду од 12:15 до 13:00 часова, у оквиру 60. Републичког зимског семинара за српски језик и књижевност.

Локација на сајту: Почетна Фондација